Akıllı Robidik 5+ Yaş Okul Öncesi Eğitim Seti

Akıllı Robidik 5+ Yaş Okul Öncesi Eğitim Seti

Akıllı robidik okul öncesi eğitim setinde;

Sayı – şekil, renk, çizgi çalışması, dikkat, örüntü, yardımlaşma, duygularımız, görgü kuralları, dengeli beslenme, matematik, ses – ritim çalışmaları, labirent, duyu organlarımız, değerlerimiz, çevre sağlığı, neler öğrendik?, problem çözme, sudoku, mandala, grafik

Setimiz; Dik temel harflerle, yeni okul öncesi programının bütünleşik sarmal eğitim modeline uygun olarak hazırlanmıştır.
Setimizin kahramanları Akıllı Robidik, Arda ve Yelda’dır. Robidik, çok akıllı ve yeni şeyler ögrenmeye meraklı bir robottur.

Bu sette; amaç kazanımlar, kavramlar, ses ve ritim çalışmaları, dikkat çalışmaları, labirent çalışmaları, problem çözme, spor sayfalarına özel önem verilmiştir. Seti oluşturan her kitap; birlikte tamamlayalım, hayal gücü, davranış geliştirme, grafik oluşturma, değerlerimiz, dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Ses ve Ritim Çalışmaları: Çocukların ses ve ritim duygularını geliştirmeyi amaçlamış sayfalar. Sesi hissetme ve fonolojik farkındalık çalışmalarında amaç, kesinlikle harf sembollerini tanıtmak değil, farkındalık yaratmaktır.

Dikkat ve Labirent Çalışmaları: Çocukların el-göz koordinasyonunu sağlamak ve dikkatlerini yoğunlaştırmak amacıyla labirent ve dikkat çalışmalarına yer verilmiştir.

Problem Çözme: Bu sette, çocuklarımızın problem çözme becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan etkinliklere yer verilmiştir. Etkinlik örnekleri, çocukların yaşantılarında karşılaştıkları problemlerle ilişkilendirilmiştir.

Grafik Oluşturma: Hazırladığımız sayfalarla çocukların bilişsel gelişimini desteklerken, onları ilkokula da hazırlayacak grafik çalışmalarına yer verilmiştir.

Hayal Gücü Çalışma Sayfaları: Çocukların hayal gücü oldukça gelişmiştir. Ancak, bu yetenek desteklenirse gelişir ve yeşerir. Çalışma sayfalarımız, bu düşüncelerden yola çıkılarak hazırlanmıştır.

Birlikte Çizelim ve Boyayalım: Birlikte çizelim sayfaları ile resim çizimleri, aşama aşama verildiği için, resim çizmekten zevk almaları sağlanmaya çalışılmıştır. Çizgi Çalışmalarıyla hem el göz koordinasyonu geliştirmeyi hem de ilkokula hazır bulunuşluk düzeyini arttırmayı hedefledik.

Kavram Çalışmaları: Erken çocuklukta verilmesi gereken tüm kavramlar, çalışma sayfalarında sunulmuştur. Bazı kavramlar, diğer çalışma sayfalarının içine yedirilerek tekrar edilmiş ve bol alıştırma yapılması sağlanmıştır.

Değerler Eğitimi: Erken çocukluk döneminde, değerlerin kazandırılması çok önemlidir. Değerler eğitimi, okul öncesi eğitimin önemli hedefleri arasında yer almaktadır. Ele alınan değerleri kazandırmak ve farkındalık oluşturabilmek için kitaplarımızda çocukların anlayabileceği görsel okuma, dikkat, problem çözme, farklı düşünme ve labirent sayfalarına yer verilmiştir.

Matematik sayfaları: Matematik sayfaları, çocukların ilkokula hazır bulunuşluklarını en üst seviyeye taşıyacak şekilde hazırlanmıştır. Matematik çalışmaları içinde; düşünme, dikkat, farkları bulma, sayma, sınıflandırma, ölçme, ayırt etme, bire bir eşleme, ritmik sayma, eşleştirme, gruplama, rakamları tanıma, nesnelerle toplama ve çıkarma yapma… gibi sayfaları bulunmaktadır.

ROBİDİK İLE KAVRAMLAR

Online Sipariş

Ürünlerimizi www.kitapbende.com adresinden sipariş verebilirsiniz.

Akıllı Tahta

Tüm kitaplarımız akıllı tahtaya uyumludur.

İletişim

Halkalı Merkez Mah. Fatih Cad. No:71 Küçükçekmece / İSTANBUL
Tel: (212) 696 99 99
Website: https://www.tandemyayinlari.com
Email: info@tandemyayinlari.com